Fal Bakma Ritüeli

İlk çağlardan beri fal baktırmak konusunda ilgisi olan insanoğlu, tarihin çeşitli dönemlerinde çeşitli fallara merak salmış ya da çeşitli sebeplerle fal bakmak konusunda sınırlandırılmıştır. Örneğin Orta Çağ’da kimi devletler tarafından fal baktırmak ödüller sunularak teşvik edilirken başka bir devletin yasaları gereğince fal baktırmanın cezası idam edilmek olarak belirlenmiştir. Fal bakmak ve baktırmak eylemleri üç büyük din tarafından yasaklanmış ve günah kabul ediliyor olsa da, 21. yüzyıla gelindiğinde devlet yasaları gereğince uygulanmalarında bir sakınca yoktur. Bu sebeple insanlar istedikleri falı istedikleri falcıya yorumlatmakta özgür oldukları gibi, bu sektörden para kazanan binlerce insan da mevcuttur.

fal bakma ritüeli

Fal bakma işlemini daha kolay hale getirebilmek ve teknoloji çağında yaşayan insanoğlunun bilgisayar ve telefon kullanma alışkanlığına uyum sağlayabilmek amacıyla fal sektörü de artık internet üzerinden fal bakma hizmeti vermeye başlamıştır. Bu hizmet bir kaç yıldır var olsa da ülkemizde yeni yeni tanınmaya başlamıştır ve yazımızın devamında bu yönde hizmet veren siteleri nasıl kolaylıkla bulabileceğiniz konusunda tüyolar vermeye çalışacağız.

Eğer sektör hakkında bilgi almak amacıyla bazı sitelere ulaşmak istiyorsanız ‘fal baktır netten’ kelimelerini aratmanız yeterlidir. Siteler arasında eleme yapmak yerine falcıları araştırmak ya da falcı tavsiyesi almak istiyorsanız ‘fal baktır medyum’ anahtar kelimelerini aratmanız ve çıkan sonuçlardan kendi kriterlerinize göre eleme yapmanız gerekmektedir. Sitelerin tamamı ücretli ve ücretsiz olarak ikiye ayrılmaktadır ve bu konudaki tercihinize göre filtreleme yapmak sizi uzun uğraşlardan kurtaracaktır. Ücretli olan siteler daha kaliteli hizmet verdikleri için daha çok tercih edilmektedirler. Bu sebeple ‘fal baktır parayla’ kelimelerini aratarak isteğinize en uygun sitelerle karşılaşabilirsiniz. Türk toplumunda en çok bakılan fal kahve falı olduğu için sitelerin bu konuda özel hizmetleri olmaktadır. Sunulan bu hizmetleri en kısa yoldan ve sorunsuzca görebilmek için ‘sanal kahve falı baktır’ yazarak eleme sonucunda karşınıza çıkan siteleri incelemenizi tavsiye ediyoruz.

 

Comments
  1. Nilgün Tuna

    Fal bakma veya fal baktırmanın günah olduğunu söylüyorlar ne kadar doğru ne kadar yanlış acaba sizce ?

fal bakma ritüeli