Modayı Takip Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

Moda günümüzde çok tartışılan bir kavram. Kimisi için moda bir vazgeçilmezken kimisi için de moda popüler kültürün getirdiği bir olgu.

 Moda kişiden kişiye değişebilir.

İnsanın üstüne yakışanı giymesi de olabilir; en son trendleri takip etmek de moda sayılabilir. Ancak moda diye bir şey yoktur düşüncesi de son derece yanlıştır. Üniversitede bölümleri olan, dünyada varlığı kabul görmüş bir olgu tabii ki de reddedilemez. Madem modayı reddetmeyenlerdeniz o zaman modadan konuşalım. Moda hakkında söz sahibi olmak için moda hayatınızın bir parçası olmalı. Yani kısaca modayı takip etmelisiniz. Peki modayı takip ederken nelere dikkat edilmeli?

Modayı Takip Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

 Bir ikon olmak zorunda değilsiniz.

Evde otururken de çalışırken de çocuğunuza bakarken de modayı takip edebilirsiniz. Önemli olan nelerden hoşlanıp hoşlanmadığınızı bilmeniz. İlk olarak modayı takip etmek masraflı bir iş değildir. Pahalı ürünlerle istediğiniz şıklığı yakalayamayabilirsiniz. Pahalı ürünlerle rüküş olan ünlüleri hatırlayın. Önemli olan doğru parçaları doğru yerde birleştirmektir. Tabi bu işe zevkinizi katmanız gerekir. Zevksiz bir insan güzel giyinemez maalesef. Çevrenizde giyim seçiminizle ilgili çeşit çeşit iltifatlar alıyorsanız korkmanıza gerek yok. Modaya uymak sizin için o zaman kolaydır. Ama moda herkeste olan bir ayakkabı, herkeste olan bir çanta değildir. Moda bir yaşam biçimidir. Moda sizinle bir bütündür. Giydiğiniz kıyafeti taşıyabilmektir.

 Sosyal medya modayı takip etmek için harika bir yerdir!

Modayı Takip Ederken Nelere Dikkat Edilmeli? Ünlü stilistlerin, moda tasarımcılarının veya bloggerların olduğu harika dünyaya giriş yapabilirsiniz. Onlarla modanın abecesini öğrenebilir; çeşitli kombinler yapabilir ve hayatınızda uygulayabilirsiniz.

Eski yıllarda modayı dergilerden takip etmeye çalışıyorduk. Hangi ünlü ne giymiş, kimler şık kimler rüküş olmuş diye. Ama artık internet çağında olduğumuz için dergileri bile internetten takip edebiliyoruz. Özetlemek gerekirse internet modayı takip etmek için en uygun yer.

Comments
  1. Sevda Harmancı

    modayı takip etmek için öncelikle kendinizi bir adım önde tutup dergi ve burayı takip etmeliyiz onu alıyorum 🙂 çok güzel bir yazı olmuş teşekkürler bizler aydınlattığınız için