Yıldızname Nasıl Bakılır?

Öncelikle yıldız name falınıza bakmak istiyorsanız yıldızname nasıl bakılır kitabına sahip olmanız gereklidir. Kitap olmadan belli bir rehber edinemez ve yanlış bir şekilde bakarsınız. Yıldızname falına bakmanın iki metodu vardır. İlk metot kişinin adı ve anne adı ebcet hesabıyla hesaplanır ve on ikiye bölünür.

yıldızname nasıl bakılırÇıkan sonuç yani kalan sayı burçların Zodyak’taki sıralamasıyla eşleştirilir. Yaptığınız bu işlemle kişinin burcunu ortaya çıkartabilirsiniz. Eğer ki kişinin doğum tarihini kesin olarak bilmiyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz. Çıkan burç hangisi olursa cinsiyete göre o burcun yazılı olduğu bölüm açılarak okunur. Bu yöntem ikincisine göre kesin cevaplar vermemekte ve doğruluğu göreceli olmaktadır.

İkinci yöntem olan ve daha kesin sonuç verebilecek yöntem ise kişinin doğum tarihi sorulur ve burcu tespit edilir. Cinsiyetini de temel alarak ilgili bölüm açılıp, okunur. Günümüzde doğum tarihleri kayıt altına alındığı için bu yöntem daha çok tercih edilir. Yıldız namede yıldızların birbirine olan uuyumları da ortaya çıkmaktadır.

Burcu tespit edilen kişilerin yıldızlarının birbirlerine olan dostlukları ve düşmanlıkları yorumlanır. Yıldız uyumu olan kişilerin daha iyi anlaşabilecekleri söylenirken bunun aksi de olabilir. Kültür ve geleneklerin önemi çoktur.

yıldızname nasıl bakılır