Yıldızname Nedir ve Nasıl Bakılır?

Yıldızname, yıldızların ışığında kişiye ait özel bilgilerin çözümlenmesi şeklinde yorumlanabilir. Gelecekten ziyade geçmişi görür. Yıldıznamenin fal ile bir ilgisi yoktur. Dünya üzerinde sayılı insanların bakabildiği Yıldızname, faldan çok daha kesin bilgiler verir. Yıldızname nedir ve nasıl bakılır merak ediyor iseniz bu yazı tam size göre.

yildizname-nedirYıldızname, iki farklı yöntem ile bakılır. İlk yöntem, doğum tarihini kesin olarak bilmeyenler için uygulanıyor. Baktıracak olan kişinin adı, annesinin adı ebcet denilen hesap ile hesaplanıyor ve bunun ardından 12’ye bölünüyor. Bu işlemi kişinin burcunu tespit edebilmek amacıyla yapıyorlar. Çıkan burca ve cinsiyete göre, burcun yazılı olduğu bölüm açılarak okunur. Fakat bu yöntem genellikle çok sağlıklı sonuçlar vermemektedir.

İkinci yöntemde ise, kişiye doğum tarihi sorulur ve bu şekilde hangi burç olduğu tespit edilir. Ardından cinsiyetine göre ilgili bölüm açılır ve okunur. Bu yöntem ilk yönteme göre daha sağlıklıdır ve daha doğru sonuçlar elde edilir. Yıldıznamede burç tespit edildikten sonra yıldızlarla olan uyuma da bakılır. Yıldız uyumu olan kişilerin ilişkileri diğerlerine göre daha uzun soluklu devam eder.