Zar Falı

Çok eski bir kehanet yöntemi olan zar falı, tarihi tam bilinmese de günümüzde çok sık kullanılmaya başlanmıştır. Önce bir dilek tutulur. Ardından zarlar atılır. Atılan zarlarda çıkan sayılara göre iş, aşk ve gelecek hakkında bilgilendirme yapılır. Sonuç olarak dileğinin gerçekleşme ihtimalinin ne kadar olduğu söylenir. Bu fal son dönemlerde ise parapsikoloji testlerinde kullanılmaktadır. Kişi zarları seçerken duygular ötesi idrak ile hareket etmektedir.

Bu sebeple şansı döner ve dileğine uygun bilgiler dökülür gözünün önüne. İsabet derecesi tecrübeyle sabittir. Oldukça etkili olan zar falı kahinler tarafından çok kullanılmaktadır. Her atılan zarın bir anlamı vardır ve uzun uzun açıklanır. Gelecekten en çok haber veren fal çeşididir. Kökeni antik çağlardan gelen zar falı etkisini tüm yorumcular üzerinde hissettirmekte ve kişi zarları atarken beden psikolojik olarak onu o zarların etkisine almaktadır. Bu sadece basit bir şans oyunu değildir. Psikolojiyle kehanetin yan yana adım attığı bir alandır. Etki alanı oldukça geniştir.

 ZAR FALI NASIL BAKILIR?

Kehanet zarları ele alınır ve niyet tutulur. Ardından niyeti her an her saniye aklınızda tutarak zarlar bir fincan yardımıyla atılır. Zarları attıktan sonra noktaların ne şekilde geldiğine bir göz atılır. Daha sonra noktaların sayısına ve duruşuna göre cevap listesine göz atmalı ve geleceğiniz hakkında fikir yürütmelisiniz. Tek seferde en fazla üç niyet tutabilirsiniz. Ayrıca tuttuğunuz niyeti aradan uygun bir süre geçmeden tekrar tutamazsınız. Kehanetin tekrar o noktada işlerlik kazanabilmesi için bu sürenin geçmesi şarttır.

 ZAR FALI HANGİ TÜR NİYETLERİ YORUMLUYOR?

Bir soru listesi ve bir cevap listesinden oluşan kehanet falında:

-Kafamda tasarladıklarım gerçek olacak olacak mı?

-Evlilik hayatımda beni neler bekliyor?

-Maddi sorunlarım bitecek mi?

-Hayalimdeki yolculuğa çıkabilecek miyim?

-İş hayatında başarılı olabilecek miyim?

-O da beni seviyor mu?

-Gelecekteki eşimle ne zaman tanışacağım?

-Hayalim gerçek olacak mı?

-Eşim beni aldatacak mı?

Gibi sorular yer almaktadır. Dikkat edilirse bunlar hep gelecekle ilgili sorulardır. Çünkü zar falı gelecek hakkında eğlenceli aynı zamanda etkili bir kehanettir. Bilen birinden baktırmak her zaman daha sağlıklı sonuçlar verir.

 ZAR FALININ YORUMLANMASI

Bu konu hakkında da çeşitli rivayetler vardır. Örneğin zarlar masadan düşerse biriyle bir tartışma yaşayacaksın demektir. Zarlar, üst üste gelirse bir hediye alacağın anlamına gelir. Sayıları yorumlarken 3 numaradan başlanır. 3 numara, güzel sürprizleri simgeler. 4 numara hayalinin gerçekleşeceğini, 5 numara yeni tanıştığın biriyle çok iyi arkadaş olacağını, 6 numara zarara uğrayacağını,7 numara bir olaya karışacağını,8 numara haksız yere suçlanacağını,9 numara evliliği,10 numara yine önemli bir durumu, 11 numara mirası ya da yüklü bir parayı, 12 numara güzel haber, 13 numara üzücü bir vakayı, 14 numara aşkı simgeler.15 numara uyarı niteliğinde bir sayıdır.

16 numara yolculuktan haber verir.17 numara sahip olunacak güzel şeyleri simgeler. 18 numara ise yakında yaşanacak bir durumdan sonra hayal edilenlerin teker teker gerçekleşeceğini simgeler.